افزودنی یک ماده فعال

افزودنی یک ماده فعال

فروش انواع مواد شیمیایی افزودنی فزودنی یک ماده فعال است که برای بهبود خواص خاص مانند عملکرد، بافت، کارایی، ماندگاری و بهره وری اضافه می شود. انواع افزودنی های موجود در بازار مانند افزودنی های پلاستیک، افزودنی های غذایی، افزودنی های ساختمانی، افزودنی های روان کننده، افزودنی های سوخت، افزودنی های پوششی و افزودنی های شیمیایی کشاورزی. محصولات پلاستیکی که در کاربردهایی مانند سپر مصنوعی، داشبورد، چرخ‌های فرمان، سرنگ‌های زیرپوستی پلاستیکی و مفاصل لگن مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند از پلیمر مخلوط شده با ترکیب ترکیبی از مواد به نام افزودنی‌های پلاستیکی ساخته شده‌اند. افزودنی های غذایی موادی هستند که برای بهبود ماندگاری و همچنین افزایش طعم، ظاهر و سایر ویژگی های حسی به محصولات غذایی اضافه می شوند.
رشد بازار جهانی مواد افزودنی ناشی از افزایش پذیرش مواد سبک وزن در بخش خودرو و توسعه صنعت غذا و بسته بندی است. علاوه بر این، افزایش آگاهی در مورد گزینه های غذایی بهداشتی باعث افزایش تقاضا برای اقلام غذا و نوشیدنی بسته بندی شده است. طبق یک گزارش، صنعت غذا و نوشیدنی بسته بندی شده در 12 ماه گذشته حدود 3500 محصول غذایی جدید را در سراسر جهان عرضه کرده است. این اقلام غذایی و نوشیدنی بسته بندی شده به دلیل تازگی، بهداشت، طعم و سایر مشخصات به طور گسترده ای توسط افراد ترجیح داده می شود. این مشخصات با استفاده از طیف گسترده ای از افزودنی های غذایی مانند مونوسدیم گلوتامات (MSG)، شربت ذرت با فروکتوز بالا، صمغ گوار و نیتریت سدیم برآورده می شود. با این حال، چندین مقررات توسط نهادهای نظارتی برای استفاده مورد نظر از افزودنی‌ها پیش‌بینی می‌شود که مانع رشد بازار در طول دوره پیش‌بینی شود. افزودنی های غذایی مانند MSG و سولفیت می توانند باعث سردرد، قرمزی چشم و پوست، حالت تهوع، تعریق و اختلالات سلامتی شبیه به ضعف شوند، در صورتی که بیش از حد مشخص شده در معرض قرار گیرند.

برعکس، تحقیق و توسعه شدید در زمینه پزشکی برای مؤثرتر کردن داروها با استفاده از افزودنی‌های مختلف از جمله افزودنی‌های حل‌کننده، افزودنی‌های سورفاکتانت، افزودنی‌های تثبیت‌کننده و سایر افزودنی‌های والدین پیش‌بینی می‌شود که فرصت‌های سودآوری را برای گسترش بازار جهانی فراهم کند. .

تجزیه و تحلیل بازار جهانی مواد افزودنی بر اساس نوع محصول، استفاده نهایی و منطقه انجام می شود. بسته به نوع محصول، بازار به پلاستیک، مواد غذایی، ساخت و ساز، روان کننده، سوخت، پوشش، مواد شیمیایی کشاورزی، خوراک دارویی و غیره تقسیم می شود. افزودنی پلاستیک به نرم کننده ها، اصلاح کننده های ضربه، تثبیت کننده های UV و غیره تقسیم می شود. افزودنی های غذایی بیشتر به نگهدارنده ها، تقویت کننده های طعم و غیره تقسیم می شوند. مواد افزودنی ساختمانی به عوامل کند کننده، عوامل ضد آب و غیره تقسیم می شوند. افزودنی های روان کننده بیشتر به آنتی اکسیدان ها، بهبود دهنده های شاخص ویسکوزیته و غیره طبقه بندی می شوند. افزودنی های سوخت به تثبیت کننده های بنزین، تقویت کننده های اکتان و غیره تقسیم می شوند. افزودنی های شیمیایی کشاورزی به آلکوکسیلات ها، مخلوط امولسیفایر کشاورزی و غیره تقسیم بندی می شوند. افزودنی های پوشش به اصلاح کننده های رئولوژی، عامل مرطوب کننده و غیره تقسیم می شوند. افزودنی های خوراک دارویی به آنتی اکسیدان ها، آنتی بیوتیک ها و غیره تقسیم می شوند. سایر افزودنی ها عبارتند از: افزودنی های باتری، افزودنی های آکوافید، افزودنی های سیلیکونی و افزودنی های سطحی. عمده ترین کاربران نهایی تحت پوشش این مطالعه شامل بسته بندی، غذا و نوشیدنی، ساختمان و ساخت و ساز، مواد شیمیایی، خودرو، هوافضا، دامپروری و غیره است. بر اساس منطقه، بازار جهانی مواد افزودنی در سراسر آمریکای شمالی، اروپا، آسیا-اقیانوسیه و LAMEA مورد مطالعه قرار گرفته است. در حال حاضر آسیا و اقیانوسیه بیشترین سهم را در بازار جهانی به خود اختصاص داده است و پس از آن آمریکای شمالی و اروپا قرار دارند. شرکت های عمده معرفی شده در این گزارش شامل BASF SE، Clariant AG، Dow Inc.، Evonik Industries AG، Lanxess AG، Eastman Chemical Company، Milliken Chemical، PolyOne Corporation، Sanitized AG و BioCote Limited هستند.

بازار مواد افزودنی، بر اساس منطقه
پیش‌بینی می‌شود که اندازه بازار افزودنی‌های آسیا-اقیانوسیه در طول دوره پیش‌بینی با 5.3 درصد CAGR رشد کند و 38.3 درصد از سهم بازار افزودنی‌ها در سال 2020 را به خود اختصاص دهد. اصلاح‌کننده‌های رئولوژی، مواد پراکنده، مرطوب کننده، اصلاح کننده ضربه و افزودنی‌های ضد کف در مواد پوشش بیرونی راه آهن و زیردریایی ها استفاده می شود. این به نوبه خود، تولیدکنندگان مواد افزودنی را مجبور کرده است که تولید مواد افزودنی را که مقاومت بالایی در برابر خوردگی نشان می‌دهند، چند برابر کنند و در نتیجه از سطوح بیرونی محافظت کنند. بنابراین، توسعه بخش حمل و نقل عمدتاً بخش راه آهن در ژاپن و بخش های تولید زیردریایی و کشتی در چین و هند به عنوان عوامل کلیدی افزایش دهنده رشد بازار مواد افزودنی در آسیا و اقیانوسیه عمل می کنند.

 

 
 |
امتیاز مطلب : 2
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
نویسنده : mm
تاریخ : چهار شنبه 29 دی 1400
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: