آموزش کیک پزی و قنادی

آموزش کیک پزی و قنادی

 

قنادی سالهاست که در دسته مشاغل پر درآمد قرار گرفته است. در قنادی ها انواع خوراکی های بسیار خوشمزه و شیرین طبخ و تهیه می شوند. این خوراکی ها در همه دنیا طرفداران بسیاری دارد و برای افرادی که تمایل دارند از این راه کسب درآمد داشته باشند شغل بسیار مناسبی است.

قناد به فردی گفته می شود که می تواند خوراکی های بسیار خوشمزه و شیرین را تهیه می کند. در فرهنگ معین به قناد حلواساز یا شیرینی پز گفته می شود.

انواع خوراکی هایی که در قنادی تهیه می شود

 • انواع کیک های دورهمی

 • انواع کیک های مناسبتی

 • انواع شیرینی های تر

 • انواع شیرینی های خشک

 • انواع دسر

 • انواع کوکی و بیسکویت

مرکز آموزش آنلاین آشپزی توانسته است مجموعه بسیار بزرگی از کیک های روز – شیرینی های خوشمزه – کوکی ها و بیسکویت ها را برایتان بصورت بسیار کاربردی آموزش داده و در سایت آشپزی مرجع خود جهت استفاده شما عزیزان قرار داده است.

قناد همیشه بهترین ها و خوشمزه ترین ها را برایتان طبخ می کند. یک قناد همیشه دارای اطلاعات بروز بوده و هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمی خوشمزه ترین ها و جذاب ترین خوراکی های خوشمزه را در قنادی خود تهیه می کند.

شاید باورکردنی نباشد ولی محصولات قنادی بایستی بسیار زیبا و جذاب باشند. ما ایرانیان محصولات قنادی سنتی بسیاری داریم که آنها را می توانید در بخش انواع غذاهای محلی مطالعه نمایید.

کیک پزی

کیک پزی یکی از تخصص های ویژه یک قناد است. همانطور که در انواع خوراکی هایی قنادی آورده ایم یکی از دسته های پر طرفدار در صنعت آشپزی و مشخصا قنادی کیک پزی است. 

همیشه کیک پزی بسیار جذاب و دوست داشتنی است به شرطی که بدانید از کجا و چگونه می بایست آموزش ببینید. 

آموزش کیک پزی

آموزش کیک پزی یکی از هنر های ویژه در مرکز آموزش آنلاین آشپزی است. شما عزیزان می توانید با مراجعه به طرز تهیه انواع کیک  می توانید بهترین کیک ها چه سنتی و چه بین المللی را با کاربردی ترین روش ها بیاموزید.

دوره هایی که می توانید از آنها جهت آموزش کیک و شیرینی استفاده کنید عبارتند از دوره آموزش آنلاین حلواهای بوتیکی و دوره آموزش ولنتاین و روز عشق ایران زمین و دوره آموزش آنلاین شیرینی های مخصوص عید نوروز و دوره های دیگر که بزودی در سایت آشپزی ما قرار می گیرد.

نکات ضروری برای کیک پزی

کیک پزی همانطور که بیان کردیم از دسته هنر های خاص در آشپزی است. کیک پزی بسیار تخصصی بوده و در عین پیچیدگی بسیار ساده و دوست داشتنی است. برای کیک پزی نکاتی بسیار ضروری است که این نکات واقعا ابتدایی ترین نکات هم هستند.

فراموش نکنید با رعایت این نکات کیک بسیار خوشمزه و جذابی خواهید داشت. یک آشپز ماهر باید بتوانید کیک بینظیری را طبخ نماید.

این نکات در عین سادگی می بایست همیشه رعایت گردند. این نکات عبارتند از :‌

1- آماده سازی کامل میز کار

قبل از اینکه کیک پزی را آغاز کنید ابتدا می بایست میز کار را با مواد اولیه کامل بچینید. این کار باعث می شود که بدانید که موادی را از قلم انداخته اید و همه آنها را کامل روی میز خود بچینید.

از انواع آردی که می خواهید استفاده کنید تا تخم مرغ و شکر و کره و هر چیز دیگر. فراموش نکنید که دمای محیط هم بسیار مهم است.

2- اجرای کار دقیقا از روی طرز تهیه

منظور کاملا مشخص است. یعنی بدانید که چه مقداری از مواد و چه زمانی از کار و چه حالتی بایستی کار کنید. در کیک پزی یک اشتباه به معنی خراب شدن کیک می باشد.

حتما دستور تهیه در کنار دستتان باشد و قبل از شروع کیک پزی چند بار آن را مطالعه کرده تا تسلط تان روی آن زیاد باشد. نکات آن را نیز کامل مطالعه نمایید.

3- ریخت و پاش نداریم

یکی از موادی که در کیک پزی استفاده بسیار زیادی می شود آرد است. آرد پودر می باشد که با کار آن محیط پودری خواهد شد. پس حواستان باشد که این کار اتفاق نیافتد. این یک بخش از کار است. پور کاکایو – وانیل و تقریبا همه مواد مورد نیاز در کیک پزی همین حالت را دارند.

پس حسابی دقت کنید که کثیف کاری نشود. یک فضای مشخص کار کنید و سریعا آن را تمیز کنید.

4- استفاده از ابزار های مناسب

کیک پزی یا دیگر تخصص های آشپزی کاملا متفاوت است. لوازم و ابزارهای مناسب خود را دارد. کیک پزی همانطور که می دانید با استفاده از ابزار های مناسب بسیار راحت تر و سریعتر انجام می شود. 

با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید ابزار های مناسب در کیک پزی را بیابید. حتما سعی کنید آنها را تهیه کنید.

این کار باعث می شود هم سرعت کارتان بیشتر شود و هم بتوانید دقیق تر کار کنید. یقینا هم کیک بینظیری خواهید پخت.

5- دمای محیط

در بالا دمای محیط را ذکر کردیم. هیچوقت با موادی که از یخچال در می آورید کار نکنید. مثلا تخم مرغی که از یخچال درمیاورید کیک خوبی به شما نمی دهد. حتما اجازه دهید تخم مرغ – کره و دیگر مواد یخچالیتان به دمای محیط برسند بعد کیک پزی را شروع کنید.

دمای محیط در کیک پزی بسیار مهم است و شما می توانید نتیجه کار را با رعایت این نکته ملاحظه نمایید.

سعی کنید حداقل 20 دقیقه قبل از شروع کیک پزی مواد یخچالی را بیرون آورده و اجازه دهید به دمای محیط برسند.

6- قالب مناسب

در کیک پزی قالب های بسیار متنوعی وجود دارند. شما بایستی بدانید از چه قالبی استفاده کنید. بهترین قالب را با توجه به حجم موادتان انتخاب کرده و آن را کنار بگذارید.

فراموش نکنید نچسب بودن این قالب نیز بسیار مهم است.

7- زمان پایان کیک پزی

وقتی کیک درون قالب داخل فر است زمان پایان کار بسیار مهم است. سوال اینجاست که از کجا بایستی بفهمیم که کی زمان آماده شدن فرا رسیده است؟ شما فقط به یک خلال دندان نیاز دارید. درست است یک خلال دندان.

یا همان خلال چوبی. این خلال را به کیک فرو کنید. اگر مواد کیک به خلال چسبید یعنی زمان پایان کار فرا نرسیده است. در غیر اینصورت سریع اقدام کنید. کیک شما کامل آماده است و نباید بیش از این داخل فر بماند.

8- استفاده از مواد اولیه با کیفیت

در کیک پزی همانند دیگر رشته های آشپزی استفاده از مواد اولیه با کیفیت از نکات ویژه و ضروری است. مواد با کیفیت طعم بینظیری به کیک شما می دهند و کیک پزی را برایتان متمایز تر از دیگر تخصص آشپزی خواهند کرد.

سعی کنید در انتخاب مواد اولیه حتی الامکان بهترین ها را انتخاب کنید. مواد اولیه می توانند طعم بینظیری به کیک شما دهند.

9- خنک شدن کیک

هیچگاه کیکی که در فر کامل پخته شده و هنوز داغ است را سریعا داخل یخچال قرار ندهید. به هیچعنوان روی آن نیز کار نکنید. برای تزیین کیک در کیک پزی هم می بایست کیک بعد از خارج شدن از فر خنک شوند. این نیز بسیار مهم است.

در کیک پزی این نکته متمایز از دیگر نکات است. همانطور که گفتیم در کیک پزی یک اشتباه شاید منجر به خراب شدن کیک شما شود. پس حواستان جمع باشد.

10- دیزاین و سرو

در کیک پزی دیزاین یکی از بخش هایی است که باید هنرمندانه روی آن کار کنید. دیزاین کیک پزی بسیار بایستی جذاب انجام شود. شما در این بخش می توانید نمونه های مختلفی را مشاهده کنید. 

دیدن نمونه کارهای مختلف باعث می شود ذهنتان باز شده و بتوانید یک کیک خوشگل و جذاب و خوردنی را تهیه کنید.

از اینرو در کیک پزی به دیزاین کیکتان بسیار توجه کنید. سرو نیز از بخش های مهم است. آشپز ماهر یا همان قناد می بایست هنر خود را در سرو نیز به تماشا بگذارد. اینکه بدانید از چه ظرفی استفاده می کنید و چه موادی را کنار کیک تان قرار می دهید همه اینها مهم است.

برای اینکه بتوانید در سرو نیز موفق باشید حتما نمونه های مختلفی را مشاهده کنید.  شما می توانید در اینجا نمونه های کیک و سرو کیک را مشاهده کرده و از آنان ایده بگیرید.

لوازم کار برای کیک پزی ( ابزار کار )

همانطور که در بالا آورده ایم لوازم برای طبخ کیک بسیار است و شما می بایست از آنان به نحو احسن استفاده کنید. فراموش نکنید که این لوازم برای راحتی کار شما تهیه شده اند.

شما می توانید با استفاده از لوازم و ابزارها سریعتر کار کرده و بعبارتی هم کمیت و هم کیفیت کار خود را افزایش دهید.

لیست لوازم کیک پزی

 • انواع قالب کیک

 • انواع قیف خامه زن

 • انواع ماسوره قیف 

 • صفحه کار

 • چاقوی برش کیک

 • الک آرد

 • صفحه گردان کیک

 • وردنه خمیر

 • پیمانه اندازه گیری

 • کاردک شانه قنادی

 • کاغذ شیرینی پزی

 • کاردک خامه کشی

 • اسپاتولا (برای تزیین کیک)

 • کاتر کیک

 • سیل پد

 • همزن

لوازمی که در بالا آورده شده است همگی جز لوازم حرفه ای کیک پزی هستند که شما عزیزان می توانید آنها را تهیه کرده و از آن استفاده کنید. فراموش نکنید که اینها باعث حرفه ای تر شدن کیک شما خواهند شد.

در دنیا نیز لوازم طبخ کیک بصورت حرفه ای وجود دارند مثلا در سایت آمازون می توانید آنها را بدین صورت مشاهده کنید.

انواع قالب در کیک پزی

همانطور که مشاهده کردید قالب ها یکی از اصلی ترین بخش ها در کیک پزی هستند. شما می توانید با مطالعه کامل در اینخصوص بهترین قالب را جهت کار خودتان انتخاب نمایید.

 • قالب چدنی

 • قالب سیلیکونی

 • قالب تفلون

 • قالب آلومینیومی

قالب های فوق هر کدام مزایا و معیابی داشته ولی شما می توانید بسته به نیاز خودتان از هر کدام که خواستید استفاده نمایید.

آموزش انواع کیک

مرکز آموزش آنلاین آشپزی توانسته است در بخش آموزش کیک بهترین کیک ها را و متفاوت ترین آنها را برایتان گردآوری کرده و برایتان آموزش دهد. 

همانطور که بیان گردید شما می توانید از بخش آموزش رایگان آشپزی استفاده کرده و بهترین ها را آموزش ببینید. آموزش انواع کیک بسیار خواندنی است.

در زیر لیستی از کیک ها بینظیر را برایتان قرار داده ایم. 

لیست آموزش بهترین کیک ها

در بالا بخشی از آموزش کیک ها را برایتان قرار داده ایم. فراموش نکنید شما لایق بهترین ها هستید. حتما از بخش آموزش رایگان آشپزی استفاده نمایید.
|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
نویسنده : mm
تاریخ : سه شنبه 16 شهريور 1400
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: