تزئین بی دردسر خانه با چمن مصنوعی

تزئین بی دردسر خانه با چمن مصنوعیشاید باورتان نشود ولی دشواری های کاشت و نگهداری از چمن و گیاهان طبیعی به اندازه ای زیاد است که افراد بسیاری را از داشتن آن پشیمان و منصرف می کند. اما سال هاست که برای این مساله راه چاره ای پیدا شده؛ چمن مصنوعی و گل و گیاه مصنوعی

انسان ها عاشق طبیعت و چهره سبز و شاداب آن هستند. ما از گیاهان حال خوب و سرخوشی می گیریم و به همین دلیل است که همیشه تلاش می کنیم تا گوشه ای از زیبایی های طبیعت را در محل زندگی و کار خود فراهم سازیم. اما همان طور که می دانید همیشه این کار امکان پذیر نیست.

تقریباً همه مردم با فضای مناسب برای پرورش و نگهداری گل ها و گیاهان آشنا هستند؛ جاهایی مثل فضای سبز بیرونی جلوی درب منزل، باغچه حیاط، فلاورباکس، گلدان های بزرگ و کوچک پشت پنجره ها، ایوان، تراس، بالکن و پاسیو، پشت بام و...

هر کدام از این اماکن، ویژگی ها و نیازهای خاص خود را داشته و برای نگهداری انواع خاصی از گیاهان مناسب است. مثلا بهتر است درختان بزرگ در بیرون از خانه و در حاشیه کوچه و خیابان کاشته شوند؛ درختان کوچک پیکر، گل های زینتی و چمن در باغچه حیاط کاشته شود و گیاهان سایه دوست و کوچک درون خانه نگهداری شود.

به جرات می توان گفت پشت بام قسمتی از خانه است که اکثر مردم همیشه از آن غافل هستند. شاید این مساله در فرهنگ و تاریخ ما ریشه دارد؛ ولی هر چه که هست باعث شده تا این بخش مهم از ساختمان ها را به کلی فراموش کنیم.

حتما از خود می پرسید که حالا باید چه کار کنیم؛ چه پیشنهادی برای استفاده بهتر از پشت بام دارید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با راهکارهای ساده دکوراتیو برای زیباسازی پشت بام ساختمان آشنا کنیم. با ما بمانید.

گل و گیاه مصنوعی فقط برای گلدان روی میز ناهارخوری نیست

در فرصت های گذشته به طور مفصّل به کاربرد چمن مصنوعی در پشت بام پرداخته ایم؛ در این مجال هم به نقش مهم آن در تزئین بام خانه اشاره می کنیم و البته تکمیل زیبایی آن با گل و گیاه مصنوعی.

در بسیاری از ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و... به دلیل سُستی سازه، نداشتن جای کافی، نداشتن آب بندی مناسب و دیگر مشکلات زیربنایی، امکان کاشت گیاهان و چمن طبیعی وجود ندارد. به همین دلیل است که طراحان و مجریان به کاربران پیشنهاد می کنند تا از انواع مصنوعی استفاده کنند.

استفاده از چمن مصنوعی پشت بام را سنگین نمی کند و در هنگام نصب و مدت زمان نگهداری، هیچ گونه آسیبی به ساختمان وارد نخواهد شد. چمن مصنوعی روف گاردن، یک گرین روف یا همان بام سبز زیبا و ماندگار را در سطح بام ساختمان فراهم می کند. با این کار، پشت بام از حالت بی روح به فضایی دلچسب و شاداب تبدیل می شود. 

توجه داشته باشید که پشت بام باید دارای شیب بندی مناسبی باشد تا آب باران و برف به طور کامل از روی چمن مصنوعی خارج شود. آب سطحی، از طریق سوراخ های زهکش بستر نگهدارنده چمن مصنوعی به سمت پایین و زیر آن هدایت می شود. سپس بر روی سطح بام و در جهت شیب حرکت نموده و از چاهک کفشور و ناودان بیرون می رود.

به این ترتیب می توانید با خیال آسوده از یک بستر سبز و نرم و چشم نواز بهره مند شوید که سال های سال در زیر پایتان باقی می ماند.یک تراس دوست داشتنی با چمن و گیاهان مصنوعی

 

آیا جای دیگری بر روی پشت بام باقی مانده که شما از آن غافل شده باشید؟ کمی فکر کنید؛ بله دیوارها. شاید خیلی از شما بگویید که معمولا بر روی پشت بام دیوارهای زیادی وجود ندارد و فقط خرپُشته، اتاق آسانسور، فضای تاسیسات برقی و... با دیوار احاطه شده اند.

منظور ما هم دقیقا همین دیوارهاست؛ شما می توانید با نصب انواع گل و گیاه مصنوعی در قالب دیوار سبز، نمای ظاهری این قسمت ها را به کلّی دگرگون کنید.

فقط کافیست از پنل های آماده ما استفاده نموده و مدل های مختلفی از گل و گیاه مصنوعی را روی آن قرار دهید. بسیاری از مجریان فضای سبز هم با به کارگیری سازه و شاسی از جنس چوب، فلز و پلاستیک، بستری ایده آل برای نصب گل و گیاه مصنوعی ارائه می دهند.

شرکت مانا چمن با انواع مدل ها می تواند رضایت و خشنودی افراد با سلیقه های گوناگون را به دست آورد. برای آشنایی و بررسی محصولات ما می توانید از سایت مانا چمن بازدید فرمایید. جهت خرید گل و گیاه مصنوعی به سایت ماناچمن مراجعه کنیدچمن مصنوعی را در چه جاهایی می توان استفاده کرد؟


چمن مصنوعیآیا تازگی ها فکر می کنید که چمن مصنوعی را بیشتر از گذشته می بینید؟ یا تصوّر می کنید هر جا و مکانی که می روید و نگاه می کنید، چشمتان به چمن مصنوعی می افتد؟! اگر واقعا چنین است اصلا نگران نشوید؛ شما دچار توهّم نشده اید. زیرا شما تنها نیستید و بسیاری از افراد دیگر هم چنین احساسی دارند.

زیرا استفاده و کاربرد چمن مصنوعی به اندازه ای در سال های اخیر افزایش یافته که تقریباً در هر جایی آن را می توان مشاهده نمود. منازل مسکونی، مراکز اداری دولتی و خصوصی، مراکز تجاری، تفریحی و... از جمله شناخته شده ترین جاهایی است که به طور گسترده از چمن مصنوعی استفاده می کنند.

در اینجا برخی از برتری های شاخص چمن مصنوعی را شرح می دهیم تا به مفید بودن آن پی ببرید.

مزایای چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در مقابل پرتوی فرا بنفش نور خورشید مقاوم سازی می شود تا خشک، شکننده و پوسیده نشود. همچنین رنگ هایی در آن به کار می رود که بسیار پایدار و ماندگار بوده و پس از گذشت سال ها فقط اندکی کم رنگ خواهند شد به طوری که چشم انسان قادر به تشخیص آن نیست.

گاز اکسیژن موجود در هوا، یکی دیگر از عوامل مخرّب بر روی همه اجسام است که با پلاستیک ها هم واکنش داده و آنها را دچار دگدگونی می کند. ولی در ساخت الیاف چمن مصنوعی از ترکیبات ویژه ای برای ایجاد مقاومت در مقابل اکسایش یا اصطلاحاً هوازدگی استفاده می شود که طول عمر چمن را تضمین می کند.

شاید بعضی افراد اعتقاد داشته باشند که فرایند تولید چمن مصنوعی باعث ایجاد آسیب به محیط زیست و انتشار گازهای گلخانه ای و کربن در اتمسفر کره زمین می شود؛ این باور تا حدودی درست است ولی باید توجه داشته باشید که ساخت و استفاده از چمن مصنوعی برای تحقّق هدف ارزشمند دیگری صورت می گیرد؛ صرفه جویی در آب.

کاشت و نگهداری از چمن طبیعی به مقادیر فراوان آب نیاز دارد که از تصوّر بسیاری مردم خارج است. این آب شیرین می تواند برای سیراب کردن انسان ها و استفاده در مصارف بسیار مفید تری صرف شود که فواید بیشتری از چمن دارند.

از سوی دیگر، چمن مصنوعی از موادی ساخته می شود که تا حد زیادی قابل بازیافت بوده و می توان از آن برای ساخت محصولات دیگری استفاده نمود. پس می بینید که از این بابت هم چمن مصنوعی یک کالای دوستدار محیط زیست است.

در ساخت چمن مصنوعی از فلزات سنگین همچون سرب استفاده نمی شود و بنا بر این بسیار بی خطر تر از محصولات پلاستیکی دیگر است. 

افراد بسیاری در سراسر جهان به گرده گل های گیاهان حساسیت دارند؛ این آلرژی به شکل عطسه، سرفه، آبریزش بینی، خارش و سرخی چشم، گلو و پوست، تنگی نفس و... خود را نشان می دهد که بسیار آزار دهنده است. چمن طبیعی هم مثل دیگر گیاهان دارای گل هایی است که پس از رسیدن به مقدار کافی رشد، گرده های خود را در هوا آزاد می کند.

راه رفتن بر روی چمن و یا کوتاه کردن ارتفاع برگ ها با ماشین آلات چمن زنی، باعث پراکنده شدن بیشتر این گرده ها شده و شرایط بسیار سختی را برای افراد آلرژیک فراهم می کند.


635950295653900000چمن زنی، کاری طاقت فرسا

 

نصب چمن مصنوعی، راهی مطمئن برای خلاص شدن از مشکلات حساسیت زای چمن است؛ به طوری که همه می توانند از بستر سبز و زیبای چمن استفاده نموده و لحظات شادی را سپری کنند.

چمن مصنوعی باغ تالار

حتما شما هم بارها در مراسم جشن عروسی و رویدادهای دیگر مشابه شرکت کرده اید. این مناسبت ها معمولاً در اماکن خاصی برگزار می شوند که برای این منظور طراحی و ساخته شده اند. تمامی اجزای این محل ها به گونه ای انتخاب می شود که زیبایی و شکوه خیره کننده ای را میهمان چشمان حضار نماید.

فضای سبز و باغ، یکی از عناصر اصلی و مهم باغ تالارهاست که خاطره ای شیرین و به یاد ماندنی را در ذهن حاضران پدید می آورد. زمین سبز چمن باعث زیبایی دو چندان شده و حال خوب را به همه هدیه می دهد.

ولی اگر زمین چمن این مراکز به خوبی نگهداری نشده باشد، به شدت آسیب می بیند و لکه های خشک و سوخته در گوشه و کنار آن ظاهر می شود. در این حالت نه تنها زمین چمن باعث زیبایی محیط نمی شود، بلکه منظره زشتی را به وجود می آورد که هیچ کس از دیدن آن خوشحال نخواهد شد.

نصب چمن مصنوعی در باغ آتلیه، چشم انداز شگفت انگیزی را پدید می آورد که برای ثبت تصاویر خاطره انگیز از پیوند دل های عروس و داماد ها ایده آل است.

چمن مصنوعی در حیاط منزل

احتمالا شما هم با برخی دردسرهای نگهداری از چمن طبیعی آشنا هستید؛ نیاز به خاک مناسب، نور کافی، هوای سالم، آبیاری منظم، تامین مواد غذایی، استفاده از مواد شیمیایی برای مبارزه با آفات، بیماری ها و علف های هرز، کوتاه کردن برگ و ساقه و... چند نمونه از اقدامات مراقبتی چمن طبیعی محسوب می شود.

همه این کارها به صرف زمان، انرژی و هزینه قابل توجهی نیاز دارد که از چشم و توجه بسیار از مردم پنهان می ماند و هرگز به آن فکر نمی کنند. ولی زمانی که از ابعاد آن آگاه می شوند، در ادامه نگهداری از چمن طبیعی دچار شک و تردید شده و تجدید نظر می کنند.

با خرید و نصب چمن مصنوعی در حیاط و باغچه خانه، از شر تمامی کارهای طاقت فرسای نگهداری از چمن خلاص می شوید و سال های سال از یک زمین سبز و خرّم لذت خواهید برد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت فروشگاه چمن مصنوعی ماناچمن www.manachaman.com مراجعه کنید.


HTB1IsfotP7nBKNjSZLeq6zxCFXai
|
امتیاز مطلب : 1
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1
نویسنده : mm
تاریخ : شنبه 26 تير 1400
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: